Navigace

Zpět do portfolia

Architektonické doteky II.

CHLUM u Plzně – ZÁSTAVBA OKOLÍ MÁŘÍ MAGDALÉNY v K. Varech – DIPLOMATICKÁ ČTVRŤ – VILA HVĚZDA a RADNICE P. 7 v Praze

  • 1998 - 2015

CHLUM u Plzně – ZÁSTAVBA OKOLÍ MÁŘÍ MAGDALÉNY v K. Varech – DIPLOMATICKÁ ČTVRŤ – VILA HVĚZDA a RADNICE P. 7 v Praze. Druhá stručná anotace jen krátkých doteků architektury, daných arch. soutěží veřejnou i tendrem developera, diplomním projektem, nebo prostě „nedokončená píseň“ nepostavené stavby, nebo postavené podle našeho šlehnutého projektu.
Jako první navrhl v r. 1988 můj prostřední syn Jan Trávníček, tehdy student, rekonstrukci a dostavbu rozhledny z. r. 1925 na vrchu Chlum u Plzně. Soutěž garantovala naše komora ČKA a návrh syna vyhrál. Ale ze stavby nakonec, díky nepřejícnosti úřadů, sešlo.
V r. 1999 Jendův starší bratr Jaroslav Trávníček ml. zpracoval jako svůj diplomní projekt na Vídeňské umělecko-průmyslové škole návrh zástavby proluky u kostelu Máří Magdaleny a návrh nové kolonády. Akademii i pana prof. Holzbauera absolvoval a svou práci pak můj nejstarší syn věnoval městu Karlovy Vary kde je dodnes uložen.
V roce 2011 jsme pro společnost GES REAL Magic Carpet s.r.o. v jejím soukromém tendru zpracovali návrh na revitalizaci Diplomatické čtvrti v Praze 7-Tróji postavené kolegou arch. Bočanem v r. 1993. Vlastnímu návrhu se věnovali moji synové Jaroslav a Jan Trávníčkovi, byli úspěšní, postoupili jsme do II. kola, ale vyhlašovatel soutěže a investor v r. 2012 od projektu Trója odstoupili a vítěze tendru neurčili. Nicméně moc zajímavá práce.
Na přelomu let 2013/14 jsme navrhli na zajímavém pozemku pod bývalým libockým hřbitovem u hradeb letohrádku Hvězda dvojvilu ve tvaru motýla. Ještě jsem tak magické staveniště nepotkal. Bohužel i tady ze záměru stavebníka sešlo. Škoda, ale díky této akci jsme poznali jedno z nejmagičtějších míst Prahy. V červenci 2019 jsem jel kolem a hle, náš – můj dům tam stojí realizovaný. No není to úplně on, ale je mu velmi, velmi podoben. No vždyť inspirace dílem je legitimní součástí naší architektonické výbavy. Naše legislativa ČKA ale mluví o malinko něčem jiném. Ale ano, ale hlavně že tam stojí dvojvila jak jsme chtěli a cítili i my a ne podnikatelský bytový dům.

Kompletní anotace projektu

Fotogalerie

Dokumenty

Scrolovat dolů